Czy jeśli dostałam okres to brać dalej luteinę?

Witam, lekarz przepisał mi luteine, ponieważ mam torbiel 4cm na jajniku, która prawdopodobnie powstała w wyniku nieprawidłowego wchłaniania się tabletek antykoncepcyjnych (plamienia miedzymiesiaczkowe). Lekarz zalecil odstawienie tabletek (byłam w trakcie 4 opakowania tabletek antykoncepcyjnych) i branie luteiny: 1 tabletkę 2 razy dziennie przez 8dni. Moje pytanie brzmi: jeżeli dostałam od razu okres czy mimo to mam brać luteine?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.