Czy jest możliwść sprawdzenia ciśnienia bez ciśnieniomierza?

Witam,Czy jest mozliwosc sprawdzenie cisnienia bez cisnieniomierza ?Obecnie nie mam mozliwosci zmierzenia, a wiec prosze o info, czy sa jakies inne sposoby na sprawdzenie i symptomy podwyzszonego cisnienia.Pozdrawiam serdczenie :)

Witam!
Niestety nie ma sposobów na zmierzenie ciśnienia tętniczego bez użycia ciśnieniomierza (w warunkach domowych). Objawy zbyt wysokiego lub niskiego ciśnienia są dość niecharakterystyczne (np. ból głowy, szum w uszach, zawroty głowy) i występują często dopiero przy dużych zwyżkach/obniżeniach ciśnienia. Przy dłuższym występowaniu nieprawidłowego ciśnienia organizm przyzwyczaja się do nich i przestajemy je odczuwać.

Na szczęście obecnie wiele osób ma ciśnieniomierze (można zapytać sąsiadów) lub skorzystać z możliwości pomiaru w aptece lub przychodni.