Czy kompulsywne jedzenie może wymagać hospitalizacji?

Czy kompulsywne jedzenie moze wymagac hospitalizacji ? Od okolo roku mam napady kompulsywnego jedzenia. Zdarzaja sie one o roznych porach dnia. Gdy nie maja miejsca w ciagu dnia , potrzeba objadania nie daje mi zasnac ( pojscie spac jest mozliwe tylko gdy poddam sie kompulsowi ). Do tego wszystkiego caly czas nieustannie mysle o jedzeniu i zamartwiam sie po kazdym napadzie. Mam ogromne problemy z koncentracja i z zainteresowaniem czymkolwiek. Miewam tez bardzo zmienne nastroje w ciagu doby od euforii po znaczne przygnebienie. Lecze sie u psychiatry.

Myślę, że wskazana jest w pana przypadku też, skoro problem tak długo się utrzymuje i ewidentnie wpływa niekorzystnie na pana codzienność. Hospitalizacja nie jest konieczna. Dobrym rozwiązaniem może być jednak intensywna terapia grupowa- nawet codzienne lub kilka razy w tygodniu zajęcia- są często refundowane przez NFZ.