Czy konieczne jest usunięcie mięśniaków macicy u 27-latki?

Pótora roku temu miałam usuwane 2 mięśniaki macicy - 8cm i 13cm. Po kilku miesiącach pojawiły się nowe śródścienne mające ok 1cm, ale po upływie kolejnych 6 mies. jeden urósł do 2.5cm, a drugi do 1.5cm. Nie rodziłam, zależy mi żebym mogła zajść w ciążę w niedalekiej przyszłości. Czy takiej wielkości mięśniaki należy już usunąć, czy tylko monitorować?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszytko zależy od konkretnego umiejscowienia tych mięśniaków. Pozdrawiam.