Czy lek Nifuroksazyd Richter 100mg może mieć wpływ na tabletki antykoncepcyjne Teenia?

Witam. Czy lek Nifuroksazyd Richter 100mg może mieć wpływ na tabletki antykoncepcyjne Teenia? Czy trzeba zrobić minimum 4 godzinny odstęp między przyjęciem tych dwóch preparatów ? Czy jeśli przez kilka dni występuje silna biegunka, ale nie przez 4 godziny od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej, to skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana ? (tabletki antykoncepcyjne biorę o godzinie 21:00, a biegunka występuje po południu i wieczorem przed ich przyjęciem). Pozdrawiam!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, skuteczność antykoncepcji będzie zachowana, ale leki nie mogą być przyjmowane jednocześnie, tylko z min. 4h odstępem.