Czy mam zrobić usg kończyn dolnych?

Trafiłem do szpitala z migotaniem przedsionków. Dostawałem przez kilka dni leki przeciwzakrzepowe w brzuch. Moja rodzina jest obciążona żylakami kończyn dolnych, w tym ja. Często mnie bolą, mam skurcze nóg. Czy ma to związek z problemem z sercem i czy kardiolog powinien skonsultować mój stan z chirurgiem i zarządzić badanie USG kończyn dolnych?

Niewydolność żylna nie jest związana z migotaniem przedsionków, jednak współistnienie tych chorób zwiększa ryzyko powikłań zakrzepowo- zatorowych. Może Pan poprosić o konsultację chirurgiczną, bądź o skierowanie do poradni chirurgii ogólnej lub naczyniowej i zrealizować wizytę po hospitalizacji.