Czy mogę nadal zażywać seronil?

Witam . Mam silną nerwice lękową . Od kilku miesięcy biore seronil . Zaczęłam od 10mg teraz biorę 20mg ponieważ nie czułam efektów . Dziś zrobiłam test i jestem w ciąży . Czy mogę nadal zażywać seronil ? Nie chce go odstawić . Boję się że znów mi sie pogorszy i zamknę sie w domu na zawsze przez lęki .

Dane dotyczące dużej liczby przypadków, kiedy płód był narażony na działanie leku nie wskazują na działanie teratogenne fluoksetyny. Fluoksetyna może być stosowana podczas ciąży, lecz z należytymi środkami ostrożności, szczególnie w ciąży zaawansowanej lub tuż przed akcją porodową.