Stosowanie Seronilu w ciąży

Witam. Niespodziewanie okazało sie że jestem w ciaży, jednak wczesniej bralam lek seronil, ostatnimi czasy czulam sie dobrze wiec bralam seronil w kratke bo zwykle o nim zapominałam, teraz jak sie okazało ze jestem w ciazy przestalam brac. Wizyte o lekarza mojego mam w lutym, co zrobic do tego czasu, mam poranne wymioty ale ogolnie obawiam sie zeby lęki nie wrocily. Czekam na odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Fluoksetyna jest szczególnie niewskazana w III trymestrze i tuż przed porodem, gdyż działania niepożądane leku mogą wystąpić u nowonarodzonego dziecka. Ewentualne odstawienie/kontynuowanie leku powinno zostać skonsultowane z psychiatrą, który lek zapisał oraz ginekologiem prowadzącym ciążę.