Czy moje nadciśnienie jest spowodowane zębem?

Lecze się na nadciśnienie lekarz wykluczył że od serca kazał zrobić pantonogram mam 3 zęby leczone kanałowe.Ostatnio. na skutek dużego odłamania plomby miałam kanałowe leczenie.Pan doktor robiąc prześwietlene zobaczyła że jeden inny kanał jest nie do końca wypełniony.Czy nadciśnienie jest tego skutkiem?

Dzień dobry Pani.

Dziękuję Pani za ciekawe pytanie.

Nadciśnienie nie musi być koniecznie związane ze źle wyleczonym zębem.

Przyczyny nadciśnienia szukałby gdzieś indziej.

Spotykam wiele osób, u których zęby nie są dobrze wyleczone i te osoby nie cierpią na nadciśnienie.

Zęby, które wymagają leczenia należy wyleczyć.

Pozdrawiam

https://implantis.krakow.pl/chirurgia-stomatologiczna/usuwanie-osemek/