Czy moje objawy wskazują faktycznie na ciążę?

Dzień dobry mam takie pytanie okres mi się skaczyl w czwartym dniu a zawsze kaczyl się 7lub9 dzień i dziś zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie kreski i też podczas tego gdy się skaczyl okres zaczęły boleć mnie piersi przy dotykaniu i przy seksie z chłopakiem czy to napewno ciąża objawy ciąży dodam jeszcze ze dwa razy poroniłam już i niechcemy z chłopakiem dziecka no ja mam z poprzedniego związku synka 6 lat i teraz chłopak jest na mnie zły i krzyczy i wyzywa i mu przeszkadzam co mam zrobić potrzebuje pomocy

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

rozumiemy Pani zaniepokojenie spowodowane powyższą sytuacją. Pozytywny test ciążowy wskazuje zazwyczaj na jej obecność, jednak w celu upewnienia się, czy wynik wyszedł właściwy, najlepiej byłoby powtórzyć wykonanie testu po dwóch tygodniach. Inną drogą na upewnienie się co do obecności ciąży jest wykonanie badań z krwi, a dokładnie oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej (hCG). Rozumiem, że dodatkowy stres spowodowany jest brakiem wsparcia od Pani partnera, jednak proszę z nim porozmawiać na ten temat, gdyż powinien pamiętać, że w przypadku pojawienia się dziecka są za niego odpowiedzialni oboje rodziców. W momencie, gdy Pani samopoczucie psychiczne będzie się pogarszać, proponuję wizytę u psychologa w celu zapobiegnięcia wystąpienia depresji ciążowej/poporodowej.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-depresji-poporodowej

https://portal.abczdrowie.pl/depresja-ciazowa

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.