Czy moje zaburzenia nastroju i izolowanie się wynika z mojej depresji?

Witam, Mam 42 lata, od paru lat choruję na depresję, mam zmienność nastroju, wszystko mnie drażni, chce mi się często płakać i bardzo często myślę o samobójstwie. Bardzo szybko się irytuje i jestem wykończony psychicznie, nic mi się nie chce. Najlepiej czuje się jak jestem sam i nikt mi nie zawraca głowy, chciałbym być długi czas sam, denerwują mnie ludzie, nie mogę się skupić, są momenty, kiedy jestem bliski wpadnięcia w szał - czuję jakbym miał za moment dostać na głowę. Zmieniła mi się bardzo moja osobowość i mój charakter. Często chodzę po sklepach i robię zakupy, których tak naprawdę nie potrzebuje. Nikt mnie nie rozumie. Wstyd mi, że zwróciłem się do Państwa z tym problemem, ale chyba nie bardzo już miałem do kogo. Zastanawiam się, co zrobić w momentach krytycznych, czyli wtedy, kiedy dziwne myśli przychodzą mi do głowy i mam wraże jakbym miał zaraz dostać na głowę. Pozdrawiam Państwa

Witam!
Choruje Pan od kilku lat na depresję, jednak nie napisała Pan, jakiego rodzaju leczenie było stosowane w tym czasie. Czuje się Pan niezrozumiany przez ludzi, może dlatego tak bardzo potrzebuje Pan samotności. Z drugiej strony pomoc i wsparcie innych osób pozwala radzić sobie z trudnymi emocjami i myślami. Myślę, że pomocna w Pana sytuacji byłaby psychoterapia. Nie zamieścił Pan informacji, czy korzystał Pan już z tej formy pomocy.
Obecnie Pana samopoczucie jest obniżone, a problemy narastają. W trakcie psychoterapii mógłby Pan pracować nad tymi problemami i znajdować dla nich rozwiązania. Terapia jest także formą leczenia depresji wspomagającą farmakoterapię. Kiedy nachodzą Pana trudne myśli warto korzystać z telefonów zaufania. Będzie Pan mógł anonimowo porozmawiać o tym, co w danej chwili się z Panem dzieje i dostać wsparcie.

Pozdrawiam

Witam Pana,

niezbędne jest leczenie metodą psychoterapii równolegle z farmakoterapią.
W Pana przypadku odpowiednio dobrane leczenie, może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów. Polecałabym Panu psychoterapię poznawczo-behawioralną jest to podejście bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju. W procesie terapeutycznym pacjent/pacjentka uczy się rozpoznawać swój dysfunkcjonalny wzorzec myślenia (poznawczy), a także emocjonalny i behawioralny (zachowanie), w konkretnych sytuacjach i pogłębia wgląd w siebie.
Pozdrawiam serdecznie