Czy możliwe jest uszkodzenie płodu?

Witam Jestem w 6 tyg ciąży ostatnio miałam założone bardzo ciasne spodnie (czułam dyskomfort) . Wbił mi się nisko w brzuch guzik od spodni i klamra od paska. Czy istnieje ryzyko, że w ten sposób uszkodziłam płód? Czy wiąże się to z jakimś zagrożeniem/niebezpieczeństwem dla płodu? Proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Uszkodzenie płodu, w tak wczesnej ciąży, takim sposobem jest raczej wątpliwe. Sugeruję jednak chociażby dla swojego komfortu nie nosić ciasnej odzieży.