Czy można rozpocząć stosowanie plastrów bez miesiączki?

Witam, ostatnio byłam na swojej pierwszej wizycie ginekologicznej i zostały mi przypisane plastry antykoncepcyjne. Nie mam miesiączki i w najbliższym czasie jej nie dostanę, a ze swoją pani ginekolog nie mam kontaktu. Czy jest możliwość, abym zaczęła stosować plastry bez miesiączki? Przez ile czasu wtedy będę musiała dodatkowo używać antykoncepcji niehormonalnej? I gdy zacznę je stosować bez miesiączki to znaczy, że będzie ona dalej nieregularna, czy plastry tak czy siak ją wyregulują? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Zdaniem naszego eksperta pierwszy plaster antykoncepcyjny można nakleić w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego. Należy wówczas pamiętać, że natychmiastowa ochrona nie będzie zapewniona. W takiej sytuacji konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia aż do końca pierwszego opakowania.

Podczas stosowania tej formy antykoncepcji nie występują fizjologiczne miesiączki, lecz tzw. krwawienia z odstawienia. Pojawiają się one w przerwie od hormonów.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-a-stosowanie-plastrow-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-a-rozpoczecie-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpoczecie-stosowania-plastrow-antykoncepcyjnych-przed-wystapieniem-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.