Czy nadal jestem zabezpieczona?

Witam. Nie dawno rozpoczęłam branie tabletek i w ostatnim dniu drugiego tygodnia dostałam grypę żołądkową. Silnie wymiotowałam 3-4 godziny po zażyciu tabletki.(przyjmuje je zawsze o godzinie 20.00) Nie miałam pewności czy pigułka wchłonęła się więc potraktowałam to jako pominiętą tabletkę i zgodnie z ulotką następnego dnia ok 18.00 przyjęłam "tę pominiętą" i potem o 20.00 następną tak jak zawsze. ok 21 miałam biegunkę ale bardzo lekką więc nie wydaje mi się żeby tabletki się nie wchłonęły ale 100% pewności nie mam... Automatycznie skończyłam opakowanie w 20 zamiast 21 dni wiec postanowiłam wziąć jeszcze jedna pigułkę z następnego opakowania tak żeby zachować liczbę 21 dni brania tabletek. Czy dobrze zrobiłam i wszytko jest w porządku? Czy skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana? Teraz robię 7 dniową przerwę (dzisiaj 2 dzień). Bardzo proszę o odpowiedź... Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani cyklu doszło do zadziałania wielu czynników. Słusznie Pani postąpiła przyjmując dodatkową tabletkę, choć czas przewidziany (tj12 godzin) został przekroczony. Na szczęście sytuacja miała miejsce w drugim tygodniu, który jest najmniej ryzykowny w podobnych sytuacjach. Nie ma zatem powodu do niepokoju, wydaje się, że całą sytuacja nie obniżyła skuteczności preparatu.
W podobnych sytuacjach nie ma konieczności stosowania dodatkowych tabletek z zapasowego blistra. 20dniowy cykl jest jak najbardziej prawidłowy.
Pozdrawiam.