Czy osoba, która przechodzi salmonellowe zatrucie pokarmowe może zarazić niemowlaka?

Dzień dobry! Czy osoba, która przypuszczalnie przechodzi salmonelle może zarazić niemowlaki? Osoba chora i niemowlaki mieszkają w jednym domu. Jak ewentualnie zabezpieczyć niemowlaki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Niestety może dojść do zarażenia niemowlęcia poprzez kontakt z osobą zarażoną Salmonellozą. Zalecam izolację osoby przypuszczalnej zakażonej, szczególnie gdy w domu znajduje się niemowlę. Pozdrawiam