Czy picie 1-2 piw dziennie wpływa na odkładanie się wody w organizmie?

Czy picie 1-2 piw dziennie wpływa na odkładanie się wody w organiźmie, której później jest się ciężko pozbyć? I czy ta woda to jest to coś innego niż tkanka tłuszczowa? Reasumując: mam wypukły wzdęty brzuch nie od tłuszczu tylko od wody.

Dzień dobry,
zastanawiam się skąd pewność, że brzuch jest powiększony od wody, a nie od tłuszczu.
Jeśli nerki odpowiednio pracują wypijanie 1-2 piw dziennie nie powinno powodować odkładania się wody. W warunkach zdrowia organizm nie gromadzi wody.
Jednak od 1-2 piw dziennie wypijanych zwłaszcza wieczorem może gromadzić się tkanka tłuszczowa, zwłaszcza w okolicy brzucha.
Polecam udać się do lekarza i wykonać badania, a następnie do dietetyka.

Pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska