Czy po 7-dniowej przerwie oraz zmianie tabletek ochrona jest zachowana?

Moja dziewczyna brała drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Lekarz zmienił jej tabletki na słabsze po 7-dniowej przerwie. Jest możliwe, że może ona zajść w ciążę podczas 7-dniowej przerwy, gdy z rozpoczęciem 8 dnia zacznie zmienione przez lekarza tabletki antykoncepcyjne?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli jest to ta sama forma antykoncepcji nie ma potrzeby stosowania dodatkowej metody zabezpieczenia przez kolejne 7 pierwszych dni stosowania tabletek. Postępowanie uzależnione jest od typu antykoncepcji stosowanej dotychczas i tej, która ma być rozpoczęta.
Pozdrawiam!