Czy po zmianie tabletek na inne po 7-dniowej przerwie jestem zabezpieczona?

Dzień dobry, chciałabym się zapytać, czy jeśli wzięłam 3 opakowania tabletek i teraz zmieniłam na inne to jestem od pierwszego dnia brania tych tabletek zabezpieczona? Tabletki biorę bez przerwy, tylko z 7-dniowymi odstępami po każdym opakowaniu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Teoretycznie jest Pani zabezpieczona, jednak dla pewności radziłabym się dodatkowo zabezpieczyć przez pierwsze siedem dni, tym bardziej, że zmiana tabletek nastąpiła po siedmiodniowej przerwie.

Pozdrawiam serdecznie!