Czy poziom ALAT-u może być wynikiem CMV?

W lutym poczułem się słabo- uczucie "waty w głowie" bardzo duże osłabienie, skoki ciśnienia, wrażenia omdlenia.Wszystkie badania ok- poza ALATEM 79. Odtąd objawy ustępują i wracają.ALAT ,mimo przyjmowania leków (Essetiale, Heparegen) skaczę150-100. USG w normie.HCV/HBV negatywne.Lekarz wykrył CMV,stwierdził iż wirus jest w stanie uśpienia, ale mógł okresowo dawać takie objawy.Czy rzeczywiście nerwowość, osłabienie może być przyczyną, problemy z oddychaniem, gardłem i ALAT może być wynikiem CMV?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno opisane objawy jak i podwyższony poziom Alat mogą być wynikiem zakażenia CMV.