Czy przedstawiony tryb życia pozwoli na pozbycie się zbędnych kilogramów?

Witam Serdecznie Pytanie; Bieganie 3razy w tygodniu,Ponie, Środa, Piątek,40min,Maximum 1godzina z prędkością Max 16kh gdzie z powodów kondycyjnych bieg przechodzi w szybki marsz(ciało w ruchu non-stop)Czy przy odpowiedniej diecie to wystarczy do zrzucenia reszty balastu? Obecnie mam dietę od 5mscy,Efekt 31kg minus,Przy codziennym bieganiu,spacer po górach,szybki,marsz,Teraz chcę tylko 3razy w tyg, Biegać po 1godzi Maximum.Czy będzie dalej organizm podkręcony?Czy wciąż będę chudł? Dziękuję,,

Dzień dobry,
Brakuje informacji żeby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy po pierwsze od intensywności samego treningu a po drugie przede wszystkim zależy od tzw. bilansu energetycznego. Czyli krótko mówiąc od stosowanej diety. Aby schudnąć należy wprowadzić nie tylko aktywność fizyczną ale także połączyć to z racjonalną dietą. Dlatego, nie znając Pana diety trudno określić czy zmniejszenie wysiłku fizycznego doprowadzi do spadku masy ciała. Jeśli chodzi o dietę to należy zacząć od wprowadzenia 5 regularnych posiłków w małej porcji. Proszę wybierać pełnoziarniste produkty, naturalny nabiał (jogurt naturalny, kefir, maślankę, twarogi), chude mięsa, ryby i do tego dużo warzyw + owoce do 2 porcji dziennie. Dodatkowo, proszę zacząć pić wodę, wyeliminować cukier i napoje gazowane. Oczywiście, najlepiej jeśli odwiedzi Pan dietetyka, który ułożyłby dietę indywidualnie w oparciu o analizę składu ciała, wyniki badań oraz przeprowadzony wywiad żywieniowy. Pozdrawiam, Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk kliniczny Gryfice