Czy przy przekrwionej śluzówce żołądka powinno pobrać się wycinki?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zależy to od przyczyny wykonywania badania, stanu klinicznego pacjenta i rodzaju zmiany, z której pobierany jest wycinek. Nie ma jednak przeciwwskazań do pobierania wycinków w tej sytuacji, a decyzja należy do lekarza wykonującego badanie.