Czy rezonans magnetyczny bez kontrastu jest dokładny?

Witam mam pytanie mialam robiony tomokomputer glowy ROM Temù i rezonans magnetyczny pop roku Temù wszystko ok jednak boli mnie glowa po lewej stronie czasem z tylu glowy oraz kreci mi sie w glowie czasami.nome pytanie brani czy rezonans magnetyczny bez kontrastu jest dokladny czy moglie pominac jakiesmale guzki itp.?dodam ze od tyg zauwazylam ze mam powiekszona prolaktyne i mlekotok.Mosè mam gruczolaka ha przysadce ?alé rezonans bez kontrastu niepokazal tego?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam wizyte u endokrynologa i ewentualne powtórne wykonanie badania rezonansu (można takze z kontrastem). Takie objawy moga być rezultatem gruczolaka przysadki, które często sa bardzo małe. Pozdrawiam