Czy ser pleśniowy zjedzony w ciąży zaszkodzi dziecku?

Witam jestem w 22 tygodniu ciąży nie świadomie zjadłam ser pleśniowy (blue chees) taka nazwa boję się czy to mi nie zaszkodzi nie zjadłam dużej ilości tylko troszkę ale jednak obawiam się o ta listerioze czy mogę zrobić jakieś badania na to czy wszystko porządku boję się teraz o dzieciatko

Dla spokoju można wykonać badania posiewowe. Materiał pobiera się z nosa, krwi. Ale nie sadze by istniała taka potrzeba.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com