Czy spożywanie alkoholu po embolizacji tętniaka jest niebezpieczne?

Witam. Mam pytanie. Czy po embolizacji tętniaka można pić alkohol? Jeśli tak, to w jakich ilościach, a jeśli nie, to czym grozi picie. Moja mama ma 47 lat. Rok temu we wrześniu przeszła udar mózgu, następnie wykryto u niej tętniaka, który w listopadzie został zabezpieczony poprzez embolizację. Następnie w grudniu przeszła kolejny udar. I wydaje mi się, że nie powinna pić alkoholu, a co dopiero go nadużywać, tak jak niestety robi. Czym to grozi?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Jak na tak młody wiek, Pani mama rzeczywiście ma bogaty wywiad chorobowy, a ponieważ udar to zawsze stan zagrażający życiu, powinna o siebie zadbać. Alkohol zdecydowanie nie jest wskazany, gdyż bezpośrednio wpływa na naczynia i może zaburzać krążenie. To może być natomiast czynnik, który drastycznie zwiększy szansę kolejnego udaru.