Czy ta choroba mogła wpłynąć na takie zachowanie?

Babcia po kilku dniach kiedy się źle czuła, dreszcze, kaszel zasłabla, przyjechała karetka, okazało się że Covid, zabrali ja na oddział koronawirusowy. Z wypisu wynika że miała zapalenie płuc, podano jej leki. Wróciła do siebie. Jest w domu od kilku dni, popadł w w stan depresyjny, ma bardzo duże wahania nastroju, przed covidem wogole tego nie było, zawsze była pełna energii, samodzielna, dzielnie znosila przeciwności. Ma 83 lata. Czy to covid mógł spowodować nagle demencje? Babcia ma ciezko skojarzyć niektóre fakty, przeplakala cały pobyt w szpitalu, fizycznienwyglada na to że jest w porzadku Ale stan jej psychiki bardzo się zmienił. Proszę o porade

Pomocna w takiej sytuacji mogłaby okazać się konsultacja psychogeriatry lub psychologa specjalizującego się w pracy z seniorami, który oceniłby stan pacjentki i wskazał dalsze postępowanie.