Czy tak mógł się objawić koronawirus?

Dzień dobry, pod koniec listopada zaczelam źle się czuć, na początku zaczęło się od silnych zaparć następnie za 2 dni mdłości i ogólne osłabienie, było coraz gorzej, nie mogłam spać w nocy a następnego dnia wymiotowałam. Następnie przestawiłam się na dietę lekkostrawną. Codziennie na wieczór czułam się gorzej tzn ból żołądka, chociaż nic takiego nie jadłam, same lekkostrawne dania. Znów wymiotowałam, na kolejny dzień miałam stan podgorączkowy 37,5, ból całego brzucha niechęć do jedzenia. Obecnie czuje się nadal średnio, aptetyt nie powrócil, a żołądek czasem boli, pojawiają się mdłości. Co to mogło być? Okazało się, że osoba z którą mogłam mieć kontakt miała koronawirusa, czy to mogła być taka postać? Posiadam też kota czy możliwe, że zaraziłam się od niego czymś?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choroby odzwierzęce można wykluczyć, lecz w przypadku wirusa SARS-CoV-2 trudno mówić o pewnikach. Może być również tak, że infekcja koronawirusowa nałożyła się na problemy gastryczne. Niestety nie sposób tego stwierdzić bez badania, ponieważ wciąż za mało wiemy o chorobie, choć faktycznie pojawiają się wzmianki o dolegliwościach gastrycznych u pacjentów chorujących na covid.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej szczegółów na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-covid.

Trwające od tygodni objawy w postaci bólu brzucha, mdłości czy nieprzemijających zaparć zdecydowanie są wskazaniem do niezwłocznych konsultacji lekarskich. Sugerowałabym, by nie zwlekała Pani ze zwróceniem się po pomoc do internisty oraz wykonaniem podstawowych badań morfologicznych krwi z oznaczeniem poziomu CRP i OB. (poza, co oczywiste, badaniem w kierunku SARS-CoV-2).

W dalszej kolejności wskazana byłaby wizyta u gastroenterologa, który może zadecydować o poszerzeniu diagnostyki, np. o gastroskopię.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-koronawirusa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.