Czy tabata może zastąpić 40-minutowy trening?

Czy tabata może zastąpić normalny 40 minutowy trening? Podobno po niej spala się o wiele więcej tkanki tłuszczowej, ale nie wiem czy jest ona tylko dodatkiem czy może zastąpić trening? 4 min wystarczą? Zamiast biegania mogę zrobić właśnie tylko tabatę?

W swoim planowaniu ćwiczeń warto wykorzystywać różne formy aktywności, czasami trening można zastąpić tabatą (powtórzenia też są istotne), ale żeby się Pani nie znudziła to w innym dniu tygodnia proszę wybrać coś innego np.bieganie. Angażuje Pani również inna mięśnie - wiec całokształt rzeźby ciała jest zupełnie inny. Do spalania tkanki tłuszczowej uwzględniamy również odpowiednią dietę, bo żaden trening nie będzie efektywny jeśli gospodarka hormonalna jet zaburzona (insulina).