Czy te anginy mogą pojawiać się na tle alergcznym?

Od marca 23 roku (aktualnie mamy listopad 23r) miałam już 5 angin. Badania krwi i wymaz z gardła wykazały paciorkowce na poziomie normalnym. Za każdym razem gdy tylko delikatnie mam osłabiony organizm powraca angina. Migdalki są mocno przerośnięte , podczas choroby sprawiają problem podczas snu. Zwykle mają jasnoszare naloty lub biale. Po 4 antybiotyku uznałam że czas zrobić przerwe skoro paciorkowcow I tak nie ma. Dodatkowo po tylniej ścianie gardła spływa mi czesto flegma. Czy to możliwe że te anginy są na tle alergicznym? Wizytę u alergologa mam w styczniu ale wiem ze kurz mi mocno przeszkadza i ciężko go uniknąć robiąc porządki. Anginy wracają gdy ćwiczę i nie mam czasu zjeść odpowiedniej ilości posiłków. Zwykle nie udaje mi się zjeść więcej niż 1700 kalorii dziennie a często 1200 np. Staram się odżywiać zdrowo więc te kalorie ciężko jest wyrobić ilościowo w warzywach np. Czy anginy które po teście z gardła wychodzą beż paciorkowciw też należy traktować antybiotykiem? Ostatnio lekarz uznał że lepiej tak i dlatego bralam 4 razy przez około pół roku antybuotki. Obawiam się że się uodpornie na nie a angina wirusiwa może sama przejsc. Proszę o pomoc mam wiele zapytań i nie wiem w jakim kierunku dalej pójść.
KOBIETA, 38 LAT 6 miesięcy temu

Przy nawracających zapaleniach gardła powinna skonsultować się Pani z laryngologiem w celu potencjalnej kwalifikacji do usunięcia migdałków. Objawy zapalenia gardła i uczucie nadprodukcji wydzieliny mogą być manifestacją alergii i nietolerancji (w tym pokarmowych), dlatego warto zrewidować swój jadłospis. Ponadto ból gardła może być związany z chorobą refluksową przełyku. Uważam, że powinna zacząć Pani od wizyty u laryngologa.