Czy te leki przeciwbólowe mogą mieć wpływ na moją wątrobę?

Witam, od wypadku i złamania kręgosłupa(2017r) dostaje od swojej lekarz paracetamol 500mg, oprócz złamań (odcinek piersiowy/lędźwiowy mam tez lewostronna skoliozę w dodatku opadają mi kręgi i jest kilka przepuklin), ale zmierzam do tego, ze kręgosłup boli bardzo często a pracować trzeba, często sięgam po pbolowe i obawiam sie o swoją wątrobę czy nerki. Jak to wyglada, jeśli chodzi o „odkładanie się” leków w tych narządach? Czy może za kilka lat dać jakiś objaw? Próby wątrobowe wyszły mi dobrze mocz i takie podstawowe badania nerkowe również, z góry dziękuje za odpowiedz

Przy stosowaniu zalecanych dawek nie powinna Pani doświadczyć negatywnych efektów. Sugeruję zgłoszenie się do poradni leczenia bólu i rozważenie modyfikacji leczenia na długoterminowe, zamiast doraźnego.