Czy to może być AADD?

Witam! Mam osiemnaście lat, mężczyzna. Ostatnio zaczęło mnie zastanawiać czy moje zachowanie może wynikać z posiadania AADD/ADHD. Jestem osobą zupełnie niezorganizowaną, która wszystko zapisuje na rękach, nawet to, że ma coś zapisane. Głównym moim problemem jest to, że ja muszę ciągle coś robić, kiedy jadę zbyt długo tramwajem, dochodzi do takiego momentu, że (nie wiem czemu) wysiadam i resztę drogi pokonuję na nogach lub biegnę jak opętany. Niezależnie od tego czy się gdzieś umówię, czy też nie - spieszy mi się, chodzę szybko i denerwuję się, kiedy idzie ktoś przede mną, kogo nie mogę wyprzedzić (zdarza mi się popchnąć tego kogoś). Nie mam większych problemów z nauką, jednak są momenty, kiedy czytam książkę i zaczyna mi ona tak przeszkadzać, że muszę ją natychmiast oddać do biblioteki i już nigdy do niej nie wracam. Nie potrafię myśleć poważnie o poważnych sprawach, to mi gdzieś ucieka, bardziej zastanawiam się nad problemami typu: "czy TO leży równo na biurku?" i czasem budzę się w środku nocy, żeby poprawić.

Mam duże problemy w kontaktach z innymi ludźmi, kłócenie się sprawia mi wielką satysfakcję. Niestety, ciężko jest mi się zebrać i pogodzić, dlatego też niektóre kontakty urywają mi się zupełnie bez powodów. Oczywiście nigdy nie jest to moja wina! Łatwo jest mi nawiązać nowe znajomości, jednak szybko mi się to nudzi, muszę zmieniać otoczenie. Nie liczę się z konsekwencjami, nie odbieram ważnych telefonów, nie przychodzę czasem na umówione spotkania. Coraz trudniej jest mi to wszystko "ogarnąć", dlatego piszę tutaj z zapytaniem, co mam zrobić...? - taka sytuacja trwa już parę lat. Może oszczędźmy sobie odpowiedzi typu: "proszę się uspokoić", bo słyszę to już od wielu wielu osób, ja się uspokajam w kilka minut, żeby za jakiś czas znowu wybuchnąć w najmniej spodziewanym momencie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Proszę nie obawiać się spotkania ze specjalistami, bo są po to, aby pomagać i zaproponować skuteczną terapię, która pozwoli np.: spać Panu spokojnie, bez wybudzania się na sprawdzanie porządku na biurku.

Zachowania kompulsywne - bo tak nazywa się to, co Pan robi, kiedy poprawia przedmioty na biurku, ma większość z ludzi, ale jeśli są dokuczliwe, to wskazana jest terapia.

Pozdrawiam!