Czy to możliwe, żeby USG nie wykryło zmiany w piersi?

witam, Chciałam się dowiedzieć,czy to możliwe żeby usg nie wykryło zmiany w piersi? miałam robioną mmg, która wykazała zmianę łagodną ze wskazaniem wykonania usg w celu oceny utkania grucz. ze zwapnieniami. Usg wykazało zmianę 8,4mmx9,1 hypo na godz.12. Na ponownym usg przy okazji biopsji wyszły dwie zmiany,opisana powyżej i zmiana 12mmx9 na godz.3 również hypo, z zatartymi zarysami,określona jako podejrzana.Jak to możliwe,że nie wyszła we wcześniejszym usg, skoro jest większa od tej pierwszej?

Badania USG i mammografia nie mają 100% czułości - nie widać na nich części zmian. Są badaniami komplementarnymi - nawzajem się uzupełniajacymi.
Nie znając charakteru zmiany ( wyniku bad. hist-pat ), odleglości pomiędzy badaniami i wyglądu zmian ciężko się wypowiadać na temat czy jest to możliwe - ale takie sytuacje zdarzają się dość często.
Najważniejsze, żeby zweryfikować mikroskopowo wszystkie zmiany.