Czy w moim przypadku może dojść do przedwczesnego porodu?

Witam. Jestem obecnie w 26 tygodniu ciazy i od trzech dni walczę z infekcja wirusowa. Wczoraj i przedwczoraj miałam temperaturę która wahadła się w granicy od 37 do 38.6 dziś jest ok 36.6. Dokuczal mi również ból mięśni szczególnie dolnej części pleców. Mój brzuch jest twardy i odczuwam delikatne bóle jak przy rozciąganie więzadeł Ale boję się przedwczesnego porodu. Czy istnieje duże ryzyko że może do niego dojść?

Szanowna Pani, bez obaw, jednakże proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Serdecznie pozdrawiam