Czy w tej sytuacji zaszłam w ciążę?

Dzień dobry, mam problem. Uprawiałam seks z chłopakiem na początku września bez zabezpieczenia (od prawie 6 lat biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne regularnie, nigdy nie pominęłam żadnej tabletki - Vixpo) do wytrysku nie doszło, bo oboje byliśmy zmęczeni i nie widzieliśmy sensu w kontynuowaniu. Na drugi dzień ze stresu związanego z praca dostałam luźnego stolca 30 minut po wzięciu tabletki antykoncepcyjnej i po kolejnych 30 minut sytuacja się powtórzyła drugi raz. Wykonałam testy ciążowe i wszystkie wyszły negatywnie. Krwawienie z odstawienia dostałam dzień później i było trochę skąpsze niż zazwyczaj (przeczytałam, ze może to być spowodowane stresem). Minął prawie miesiąc a na mojej klatce piersiowej pokazały się niebieskie żyły i lekko pobolewają (są miękkie ze zgrubieniem w środku), wydaje mi się, ze kiedyś taka sytuacja już miała miejsce, ale najprawdopodobniej nie zwróciłam na to uwagi. Planuje zrobić badanie krwi pod katem wykrycia ciąży. Czy jest możliwość zajścia w ciąże w takiej sytuacji? Bardzo stresuje się ta sytuacja i może sobie wmawiam jakiej objawy

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jednorazowy luźny stolec nie powinien obniżyć skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. O obniżeniu skuteczności można mówić w przypadku wystąpienia choroby przebiegającej z ostrą biegunką, a za taką uważa się więcej niż trzy wypróżnienia na dobę.

Jeśli testy ciążowe zostały wykonane co najmniej dwa tygodnie od zbliżenia i dają wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie zaszła Pani w ciążę. Potwierdza to również krwawienie z odstawienia. Jeśli chce Pani mieć stuprocentową pewność, to proszę dodatkowo oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG, które da ostateczną odpowiedź.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luzne-stolce-po-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych-novynette,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luzny-stolec-a-stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwa-luzne-stolce-1-5-godziny-po-zazyciu-15-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.