Czy wynik moich badań hormonalnych oznacza, że przechodzę menopauzę?

Witam Wyniki moich badań hormonalnych to FSH 34,20 a estradiol 28,70, czy oznacza to , iż jestem po menopauzie i nic nie da się zrobić ?. Iwet 37

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani jednostek, więc nie mogę być pewien, w jakich jednostkach dane laboratorium oznacza te hormony, ale wydaje się, że FSH jest podwyższone, jak na fazę folikularną, a estradiol znacznie obniżony. Takie wyniki wskazują na niedoczynność endokrynną jajników. Niemniej proszę się udać z wynikami do lekarza, który będzie widział jednostkę i normy i wtedy udzieli pewnej odpowiedzi.