Czy wzięłam pierwszą tabletkę za wcześnie i czy jest ryzyko ciąży?

Witam, od 4.02 zaczęłam stosować pierwsze moje tabletki antykoncepcyjne w życiu. Boję się jednak, że pierwszą tabletkę wzięłam za wcześnie, gdy tylko zauważyłam plamienie (nie jestem pewna czy był to już okres) o godz. 21 wzięłam pierwszą tabletkę, rano już miałam okres. Do tej pory tabletki biorę regularnie o godzinie 21. Czy nie wzięłam pierwszej tabletki za wcześnie i czy jest ryzyko ciąży? Dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Skoro nie ma pewności czy pierwsza tabletka została przyjęta prawidłowo proponuję dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę przez pierwszych 7 dni.

Pozdrawiam