Czym jest spowodowane mówienie przez sen?

Moja kobieta ma problem: mówi przez sen i też dyskutuje, gdy rozmawia z kimś i ja zadaję pytanie, to mi odpowiada. Przed snem ma krótkie spięcia mięśni - czym to jest wywołane? Czy to może być wywołane przez leki podawane ludziom z zespołem Downa? Czy może to być wywołane przez stres, nerwy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Mówienie przez sen jest częstym zaburzeniem snu, które nie wymaga dodatkowego leczenia. Podobnie mioklonie przysenne, które polegają na krótkotrwałych, zrywających ruchach mięśni w trakcie zasypiania. Tego typu objawy okresowo występują u większości zdrowych ludzi. Przeżywany stres i napięcie mogą nasilać tego typu objawy.

Pozdrawiam