Diety a grupy krwi

Czy diety wg. grupy krwi mają w ogóle sens? Czy to rzeczywiście sprawdzone naukowo?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mówić prawdę żadne z doniesienie na temat diety dla konkretnej grupy krwi nie jest zweryfikowane więc nie ma się co tym kierować. Zdrowa dieta to taka, która jest odpowiednio zbilansowana i dostarcza odpowienią ilośc składnikow odżywczych dla organizmu bez względu na posiadana grupe krwi.

Witam, dieta wg grupy krwi nie jest odpowiednia, jej działanie i zdrowotność nie jest także udowodniona naukowo. Sądzę, że lepiej jest odżywiać się wg zasad prawidłowego żywienia, niż stosować jakąkolwiek dietę popularną. Pozdrawiam.