Dlaczeg okres spóźnia się 18 dni?

Witam. Jakie jest ryzyko ciązy i przyczyna braku okresu. 6 maja uprawialam seks z moim chlopakiem. Kalendarzyk wskazywal dni nieplodne, dodatkowo zabezpieczylismy sie prezerwatywa, ktora nie pekla i nie zsunela sie. W tamtym okresie przygotowywalam sie do zawodow co wiazalo sie z naglym duzym wysilkiem fizycznym i zbijaniem wagi odwadniajac sie. Stres trwal ok 1,5 tygodnia. Dodam ze choruje na niedoczynnosc tarczycy. Dwa testy ciazowe daly wynik negatywny. Okres spoznia mi sie 18 dni.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Świadczy o tym test ciążowy wykonany aż 18 dni po terminie spodziewanej miesiączki, jak i fakt zabezpieczania się podczas stosunku. Ponadto wspomina Pani o nagłym i dużym wysiłku fizycznym – który z pewnością mógł wpłynąć na cykl miesiączkowy. Silny stres również może powodować spóźnianie się miesiączki.

Proszę więc cierpliwie poczekać na okres, a jeśli nie pojawi się mimo upływu czasu warto udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania.

Temat braku okresu w kontekście negatywnego testu ciążowego został opisany w artykule, który znajduje się pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.