Dlaczego mam te silne skurcze jajników?

Przez ostatnie parę dni miałam problemy z pęcherzem, to znaczy często oddawałam mocz. Miesiączka spóźnia się trzeci tydzień, a wczoraj zaatakował mnie kłujący i promieniujący ból w okolicy jajników, nasilający się z każdym ruchem. Wieczorem podczas stosunku z partnerem musiałam przerwać pieszczoty bo po prostu bolało. Po tym bolało mnie tak jak wcześniej, ale zdecydowanie mocniej, prócz tego było mi słabo, gorąco i miałam nudności. Czy to coś groźnego?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Panią przypadku ból i skurcze jajników mogą najprawdopodobniej oznaczać zbliżającą się niedługo miesiączkę. Jest to spowodowane dolegliwością PMS, czyli zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Takie symptomy mogą także występować przy niektórych, poważniejszych schorzeniach, do których należą: obecność wodniaków i torbieli lub zapalenia jajników i jajowodów. W takim przypadku powinna się Pani niezwłocznie udać na konsultację ginekologiczną.

Odnosząc się do spóźniającego okresu, powinna Pani wykonać test ciążowy. Do innych przyczyn opóźnienia miesiączki możemy zaliczyć: życie w stresie, nieodpowiednia dieta, wzmożony wysiłek fizyczny i infekcje o podłożu intymnym.

Należy pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości powinna się Pani skontaktować z ginekologiem, który na podstawie odpowiednich badań, będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym nieregularnych miesiączek:

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.