Dlaczego mam uczucie lęku i zawroty głowy?

Witam, od 12 lipca przyjmuje Asertin w dawce 50 mg, przez pierwszy tydzień brałam dawkę 25mg wraz z cloranxenem 2 tabletki dziennie przez okres 2 tygodni. Od kilku dni czuje nasilenie leków, dziwne przychodzące falami uderzenia bólów głowy i zawroty. O co może chodzić? Prócz tego cykl bardzo mocno mi się przesunął aż do 43 dni. Co w takim wypadku? Trzeba zmienić lek czy czekać aż mina efekty uboczne? Zaznaczam, że dopiero od kilku dni pojawiły się te Stany. Z początku było wszystko super, dobry nastrój, nie było gonitwy myśli - czułam się wspaniale. Co mam robić? P. S. Czy raz w tygodniu mogę używać suszu CBD przed spaniem? Czy nie ma to wpływu na działanie leku? Czasem źle śpię po sertralinie. Pozdrawiam

Witam! Zaczynała Pani leczenie z bardzo niskiego pułapu leku podstawowego (Asertin), natomiast Cloranxenu nie żałowali. W pierwszej fazie leczenia lekami z grupy SSRI i SNRI może pojawić się nasilenie lęku i niepokoju wewnętrznego, ale właściwe działanie pojawia się po 2-4 tygodniach, czasem jeszcze później. Zależy to od osobniczej wrażliwości. Należy przeczekać. Przy stosowaniu leków psychotropowych nie należy używać innych środków działających na centralny układ nerwowy! Nasennie można dołączyć melatoninę lub "herbatki". Pozdrawiam W. Łuczkowski.