Dlaczego mój mąż nie przepada za seksem?

witam, mam problem o którym wstyd pisać.Mój mąż nie jest romantyczny , w sumie chyba nawet nie przepada za sekem ,kocham go i nie chce zdradzać ,próbuje rozmawiać, oststnio mówiłam mu ze mało sie dotykamy i zbiżeń jest niewiele.On uznał, że to jest normalne. 3 razy w miesiącu . dla mnie to niestety za mało. Jak juz dochodzi do zbliżenia to trwa ono 5 min. nie więcej , czasem nawet mniej.Nie pieści mojego ciała ,nawet powiem,że raczej leży jak kłoda.Ja mam juz tego dość. Co może mu być

Witam, różnią się Państwo pod względem temperamentu i potrzeb seksualnych. Niskie libido u mężczyzn może wynikać z wielu czynników: genetycznych, poziomu hormonów, przyczyn emocjonalnych, zmęczenia, stresu. Proszę porozmawiać z mężem aby skorzystał z konsultacji z lekarzem seksuologiem aby określić przyczynę niskiego zainteresowania sferą seksualną. Przesyłam link do ciekawego artykułu: http://facet.interia.pl/raporty/raport-seks-to-lubie/seks-to-lubie/news-psychologia-w-sypialni,nId,942949 Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy z psychologiem zapraszam do skorzystania z kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem Pani rozczarowanie, związane z pewnymi potrzebami i planami wobec Męża.

Dziękuję, że napisała Pani o swojej potrzebie seksualnej-jest to podstawowa i bardzo ważna potrzeba fizjologiczna- wg Maslowa.

Ma Pani prawo do dbania o swoje potrzeby i mówienia o nich.

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani Męża rozmowa i praca z psychologiem (niestety powinna być na to akceptacja Męża).
A może wspólna terapia małżeńska?

Gdyby miała Pani życzenie porozmawiania ze mną, myślę, że rozmowa ze mną byłaby dla Pani również pomocną, to zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem żeby się Wam udało,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Bardzo często obniżenie libido związane
jest ze stresem i zmęczeniem.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty
żal do partnera. .
Przyczyną może być również niski poziom testosteronu,
który odpowiada za libido.
Spadek zainteresowania seksem może być
też spowodowany chorobami takimi jak:
cukrzyca, nadciśnienie tętnicze,
infekcje układu moczowo-płciowego.
Osłabione libido może być również skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków.
Brak popędu, zwykle połączony jest ze stanem obniżonego nastroju.
Czasami unikanie współżycia jest jednym z pierwszych
objawów depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Myślę, że pierwszym krokiem powinna być szczera
rozmowa z mężem.
Jeżeli nie pomoże, to może przynajmniej uda się
zachęcić męża do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł niedyspozycji męża
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki
której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby Pani mąż chciał porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl