Dlaczego nadmiernie się objadam?

Dzien dobry. Pisze poniewaz problem z objadaniem się, nawet wtedy kiedy czuje się pełna to mój umysł reaguje inaczej i non stop się objadam, dodam że kiedyś miałam zaburzenia z odżywianiem a teraz chcę temu zapobiec i nie wiem co robić.

Dzień dobry!
Powodów może być bardzo dużo. Jeśli już kiedyś miała Pani zaburzenia odżywiania, może to oznaczać, że nie zostały one odpowiednio wyleczone. Jedzenie kompulsywne związane jest z emocjami. Bardzo często reagujemy w ten sposób na przewlekły stres, smutek, niepowodzenia. Proszę przede wszystkim obserwować, w jakich sytuacjach zdarzają się takie napady. Czasem wystarczy znaleźć jakiś zastępnik, aby uniknąć objadania, np. wyjście na spacer. Czasem jednak konieczne może być wyeliminowanie stresora lub nauczenie się strategii radzenia z nim. Nierzadko w takich sytuacjach potrzebna jest pomoc specjalisty - psychologa. Życzę powodzenia i trzymam kciuki!