Dlaczego po aktywności fizycznej mam migrenę?

Witam mam 27 lat i jestem aktywny sportowo , a ten problem towarzyszy mi od najmłodszych lat . Mianowicie , po większym wysiłku fizycznym jakim jest trening w piłkę nożną , boks , czy jiu-jitsu mam objawy migreny , zaczyna się od delikatnego bólu głowy , i cierpkiej śliny , w późniejszych godzinach po treningowych przeradza się to w silny ból głowy , zimne poty i nudności wraz z wymiotami . Szukałem wiele odpowiedzi na tą dolegliwość lecz jej jeszcze nie znalazłem . Problem pojawia się dość często , najbliżsi mówią mi żebym poszukał innego sportu który nie będzie powodował u mnie takich dolegliwości , nie mogą patrzeć jak siedzę po treningu nocami i walczę z tymi objawami . Proszę o wyjaśnienie tych dolegliwości i rady jak sobie z nimi radzić .

Migreny mogą występować przy dużym wysiłku fizycznym... może zmienić sport?...

PEŁNY Wywiad!!! Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, ocena neurologiczna psychologiczna; przejrzenie wyników badań ; NAJWAŻNIEJSZY PACJENT , jego stan fizyczny, psychiczny, samopoczucie .... Ważne ciśnienie i puls, Może zbytnie spadki ciśnienia Jakie choroby współistniejące : cukrzyca, tarczyca, cholesterol??? , jaki nastrój, Jakie leki / wszystkie! ? Jaki tryb życia, pracy; aktywność, obowiązki, warunki życia ?? Jakie stresy? Jakie obciążenia rodzinne ?? Możliwa też VIDEOKONSULTACJA zawsze troche lepszy obraz Pacjenta Pozdrawiam i zapraszam