Do którego momentu jestem chroniona przed ciążą?

Dzień dobry, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne 21 7 (placebo). Chciałabym odstawić te tabletki, jednak zanim to zrobię, pragnę dowiedzieć się, do którego momentu jestem chroniona przed ciążą. Czy w czasie tych 7 dni placebo, powinnam stosować już dodatkowe środki antykoncepcji? Czy do ostatniego dnia przyjmowania placebo jestem chroniona przed ciążą? Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ochrona występuje do końca stosowania substancji aktywnej [nie placebo].