Drętwienie prawej strony ciała a zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

Witam! Od 2 miesięcy mam problem z prawą częścią ciała a dokładnie, prawą nogą, ręką i prawą częścią głowy. Zaczęło się od tego, że co jakiś czas zaczęła mi drętwieć prawa ręka i noga, potem doszło mrowienie po prawej stronie głowy, a dokładnie w okolicy potylic. Nie było to uciążliwe, bo pojawiało się raz na czas, ale gdy doszedł do tego jakby ucisk po prawej stronie kręgosłupa pod łopatką, tak jakby to był centralny punkt tego bólu. Tylko to nie jest ból tępy i ciągły, a bardziej taki drażniący, jakby piekący, pojawia się raz na czas, a przy ucisku łopatki i mięśni odczuwam ból. Poszłam do lekarza 1 kontaktu, dostałam skierowanie na rtg klatki piersiowej i taki był wynik - dyskretne zaostrzenia trzonów. Co może być początkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, obecnie czekam na termin wizyty do ortopedy i neurologa. Bardzo się denerwuję, czy to nie coś innego, dlatego moje pytanie jest takie, czy faktycznie to zaostrzenie może dawać takie objawy, czy może to być objaw jakiś innych zmian. Miałam robione badanie krwi, ob wyniosło 15. Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam! Dodam, że mam 2 dzieci i przy pierwszym porodzie miałam znieczulenie zewnątrzoponowe. Jakiś czas odczuwałam bóle kręgosłupa, może to również ma jakiś związek z moimi objawami.

Witam!
Bardzo dobrze, że ma Pani uzgodnioną konsultację z neurologiem bo wysoce prawdopodobne jest to, że opisane objawy są związane ze zwyrodnieniem kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe wywierając ucisk na korzenie nerwowe mogą doprowadzić do powstawania wymienionych objawów. Aby stwierdzić dokładnie jak są zmiany w obrębie kręgosłupa może być wskazane wykonanie bardziej dokładnych badań (rtg danego odcinka kręgosłupa, MR kręgosłupa), ale o tym powinien zdecydować specjalista. Wydaje się, że przebyte znieczulenie nie ma wpływu na objawy. Pozdrawiam serdecznie!