Endoskopia przełyku i żołądka 20-miesiącznego dziecka

Endoskopia mojej 20 miesięcznej córeczki Przełyk- endoskopowe cechy przepukliny rozworu przełykowego przepony, nad wpustem rumień. Żołądek cały niezmieniony, odźwiernik sprawny. Opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy niezmienione.Fragmenty błony śluzowej dwunastnicy z widocznym nacieiem zapalnym z komórek limfoidalnych. Cech skrócenia kosmków jelitowych oraz zwiększenia liczby limfocytów śródnabłonkowych powyżej 25/100 enterocytów (norma wg klasyfikacji Marsh- Oberhuber) nie stwierdza się.
ponad rok temu

Witam serdecznie. W warunkach prawidłowych przełyk przechodzi przez przeponę oddzielającą zawartość klatki piersiowej od jamy brzusznej poprzez strukturę anatomiczną którą nazwana jest rozworem przełykowym. W przypadku obecności przepukliny rozworu przełykowego dochodzi do przemieszczenia części żołądka do klatki piersiowej. Może skutkować to bólami w nadbrzuszu, częstymi odbijaniami czy zgagą. Leczenie polega głównie na przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego. Proszę skontaktować się z chirurgiem dziecięcym.