Gastritis chronic w wyniku badania

Proszę o przetłumaczenie mi wyniku badania : Gastritis chronica (++) activa(+) antrialis. W jaki sposób przebiega leczenie? Czy jest to groźne?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi: Przewlekłe aktywne zapalenie błony śluzowej wpustu żołądka. Przy takim rozpoznaniu konieczne jest wdrożenie leczenia farmakologicznego. Proszę zatem udać się do lekarza.