Globulki dopochwowe - czy doustny lek obniża ich skuteczność?

Mam pytanie,: czy lek Neomycin w dawce 0, 3 w globulkach dopochwowych też obniża skuteczność doustnej antykoncepcji? Czytałam, że leki dopochwowe, czyli o działaniu miejscowym nie obniżają skuteczności. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście, neomycyna, mimo iż jest antybiotykiem przy stosowaniu miejscowym nie powinna obniżać działania antykoncepcji hormonalnej. W przypadku stosowania doustnego należy zarówno w czasie ich przyjmowania, jak i przez 7 dni po odstawieniu stosować dodatkowe metody antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie