Ile godzin dziennie powinno się spać?

Ile godzin dziennie powinno się spać? 6? 8?

Dzień dobry!

To zależy od wieku, codziennej aktywności (ilość nauki, pracy, sportu, stresu itp.) i indywidualnych potrzeb. Większość zdrowych ludzi śpi między 6 a 9 godzin dziennie.

Noworodki przesypiają większą część doby (kilkanaście godzin), osoby starsze często śpią już dużo krócej - mniej niż przeciętny człowiek w średnim wieku.

Ważna jest też jakość snu oraz samopoczucie po przebudzenia. Dla jednej osoby optymalne może być 7 godzin - dla innej 8.

Pozdrawiam!

Wszystko zależy od wieku, trybu życia a także indywidualnych cech osobniczych. Uśredniając można założyć, ze przeciętny dorosły człowiek potrzebuje około 7-8 godzin snu na dobę.