Ile trwa wpłukanie leków endokrynologicznych z krwi?

Jakiś rok temu za namowa mojego trenera poszłam zbadać krew pod katem problemów z tarczyca. Wyszło mi subkliniczna niedoczynnosc tarczycy, małe odchylenie od normy, usg tarczycy bez zmian. Pani doktor dała leki mówiąc ze jeśli nie chce, nie muszę ich na razie brac. Z wizyty na wizytę zwiększała dawkę. Powtórne badania krwi potwierdzały niedoczynnosc. Z czasem zaczęłam się złe czuć do leków i gdy przestałam je brać wszystko było już w porządku. Przed badaniami tarczycy oddawałam krew i chciałabym znowu oddawać. Słyszałam ze sama niedoczynnosc nie dyskwalifikuje dawcy a robią to brane leki. Ile trwa wypłukanej tych leków z organizmu? Czy to prawda ze niedoczynnosc nie wpływa na oddawanie krwi? Czy mogę dalej oddawać krew?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest to przeciwwskazanie do oddawania krwi ale nie bezwzględne. Proszę skonsultować się w tej sprawie z lekarzem w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa,